•

Aktivizace dětí předškolního a mladšího školního věku pomocí tanečních a pohybových činností (modifikované cvičení lze využít i ve výuce na 2st. ZŠ)

Charakteristika programu:
Hravý tanec, veselé básničky, motivované cvičení a hry s velkým míčem i overballem, dětský pilates, relaxační cvičení a pohyb s hudbou i bez a další aktivity.
Jednotlivé pohybové činnosti jsou připravovány na základě rozvoje jednotlivých oblastí RVP. Kurz přináší nabídku zábavného cvičení, které nenásilnou formou přinese dětem tolik potřebný pohyb a podpoří rozvoj koordinace a síly zábavnou formou výuky. Kurz je zaměřen na získání teoretických i praktických znalostí, potřebných pro uplatnění v pedagogické praxi. Nabídka souboru cvičení vytvořených pro děti předškolního a školního věku umožní zatraktivnit hodiny.
Kurz je přednostně určen učitelkám a učitelům ZŠ a MŠ, vychovatelům ŠD.

Požadované předpoklady uchazeče:
Dosažené středoškolského vzdělání s maturitou. Přednostně určeno pedagogickým pracovníkům a studentům učitelství 1. stupně ZŠ, MŠ a ŠD. Mohou se účastnit pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci všech institucí zaměřených na práci s dětmi.

Profil absolventa:

Absolvent kurzu využije základní teoretické, praktické a metodické znalosti a dovednosti v pedagogické praxi. Současné směry představených netradičních přístupů k tělesnému pohybu uplatní ve výuce.

• Garant kurzu: PaedDr. Hana Janošková, Ph.D.
  • Lektor kurzu: Mgr. Iva Kouřilová
  • Délka kurzu: jednodenní praktický kurz v prostorách KTV PdF MU (tělocvična Poříčí 7, Brno), celkem 8 vyučovacích hodin (prezence v 8.30 hod., zahájení v 9.00 hod., ukončení cca 17.00 hod.)
  • Termín konání kurzu: 8. 4. 2017
  • Obsahový plán kurzu: celkem 8 vyučovacích hodin:
    -teoretická část (2 hod.)
    -praktické část (5 hod.)
    -metodické výstupy účastníků (1 hod.)
  • Průběh kurzu a způsob jeho ukončení: Absolvování kurzu v plném rozsahu. Absolvent kurzu obdrží osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání.
  • Cena kurzu: 860,- Kč (platba kurzu přes Obchodní centrum MU)
    Pokud zájemce nestihne provést objednávku a platbu kurzu přes Obchodní centrum MU, je možné zaplatit poplatek po předchozí e-mailové domluvě (janoskova@ped.muni.cz) na místě.
  • Termín podání přihlášky: do 24. 3. 2017 (přihláška ke stažení zde)
  • Počet uchazečů: min. 6

Archivovaná verze z webu PdF