Výuka matematiky na 2. stupni ZŠ pro matematicky nadané žáky

Charakteristika programu:
Účastníci se seznámí s nejnovějšími přístupy k matematicky nadaným žákům, jejich typickým charakteristikám a handicapům nadaných žáků. Kurz zprostředkuje výměnu zkušeností s originálními přístupy k řešení úloh, nabídne možnosti rozšíření a prohloubení standardního učiva. Pozornost bude věnována také práci s těmito žáky v rámci inkluzívního vzdělávání. Práce se žáky s dvojí výjimečností (nadaní s poruchami učení).

Požadované předpoklady uchazeče:
Ukončené SS vzdělání s maturitou

• Garant kurzu: Mgr. Irena Budínová, Ph.D.
  • Lektor kurzu: RNDr. Růžena Blažková, CSc., Mgr. Irena Budínová, Ph.D., Mgr. Helena Durnová, Ph.D., Mgr. Vojtěch Žádník, Ph.D.
  • Délka kurzu: jednodenní sobotní kurz v délce 8 hodin v prostorách PdF (učebna 37, Poříčí 31, Brno)
  • Termín konání kurzu: změna termínu - nový termín 27. 5. 2017 (přesun z 20. 5. 2017)
  • Obsahový plán kurzu:
    Dopolední blok:
    45 min - přednáška - seznámení s problematikou
    90 min - práce s pomůckami (hry s matematickou tématikou)
    45 min - přednáška - nové směry ve výuce nadaných
    Odpolední blok:
    45 min - přednáška - matematické soutěže ve výuce nadaných
    90 min - řešení úloh z matematických soutěží pro ZŠ s důrazem na neobvyklé způsoby řešení
    45 min - výměna zkušeností během řízené diskuze a závěrečné zhodnocení
  • Průběh kurzu a způsob jeho ukončení: Absolventi kurzu obdrží osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání.
  • Cena kurzu: 1000,- Kč (platba kurzu v hotovosti na místě)
  • Termín podání přihlášky: do 28. 4. 2017 (přihláška ke stažení zde)
  • Počet uchazečů: min. 8, max. 20 (v případě vyššího zájmu bude kurz rozdělen na 2)
  • Poznámka: Kurz je akreditován.

Archivovaná verze z webu PdF