•  
 
Hlavní menu
Odkazy

FB button

FB button

Dopravní hřiště

Dne 26. září 2016 studenti Katedry fyziky, chemie odborného vzdělávání připravili společně se strážníky Městské policie Brno pro žáky 2. až 5. třídy Mateřské školy a Základní školy pro tělesně postižené Brno, Kociánka výuku dopravní výchovy. Hravou formou se žáci seznámili s pravidly bezpečné jízdy na koloběžce a na jízdním kole.

Žáci se dozvěděli, jak musí být jízdní kolo vybavené a jak velmi záleží na oblečení chodce a cyklisty v dopravním prostředí. Výuka byla doplněná hrou tak, aby žáci udrželi pozornost. Po svačince se s nadšením žáci a studenti věnovali výuce přímo v simulovaném dopravním prostředí.

Nejdříve si žáci prošli společně se studenty a strážníky Městské policie Brno prostor dopravního hřiště.Důležité bylo zopakovat si význam dopravních značek umístěných v prostoru dopravního hřiště. Všichni se těšili, až si vyzkouší nejen jízdu na jízdním kole.  Pod rozsvícenými semafory žáci procvičovali jízdu na koloběžce, jízdním kole a nechyběli ani chodci. Velkou radost pak měli žáci z diplomů a drobných dárků z rukou vedoucího Katedry fyziky, chemie a odborného vzdělávání doc. RNDr. Petra Sládka, CSc., který se aktivně  zapojil do výuky dopravní výchovy.

Na průběh akce se podívejte v naší fotogalerii.